Каталог
Укр
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

КІТ, набір для самостійної збірки автоматичного регулятора швидкості вентиляторів ПК.

Пристрій призначений для керування вентиляторами системи охолодження персональних комп'ютерів. Являє собою ШІМ-регулятор швидкості обертання в залежності від температури термодатчика. На відміну від використання простих схем із застосуванням резистором, в яких зайва енергія виділяється на пасивному компоненті, не відбувається розсіювання тепла всередині корпусу, що підвищує ефективність системи охолодження ПК. В якості датчика температури встановлений прецизійний термодатчик LM335 з чутливістю 10 мВ/градус за абсолютною шкалою. Для установки порога спрацьовування використовується потенціометр RV1. Навантаження підключається до клем P1 - P2, а живиться пристрій від комп'ютерного БЖ (дроти: жовтий +12 В, чорний 0 В).

Короткі технічні характеристики:

Напруга живлення --- 12В.

Напруга навантаження --- 12В.

Споживаний струм --- до 1А

Розміри друкованої плати --- 37х34мм.

Схема додається!

Загальний опис: Пристрій працює наступним чином. На елементах U1A і U1C зібраний генератор пилкоподібної напруги, частота генерації якого визначається за формулою f=1/(4*R9*C2*R5/R4) і становить близько 30 кГц, що вище чутного діапазону. Резистори R1 і R2 утворюють дільник напруги і служать для подачі половини напруги живлення на негативний вхід операційного підсилювача. Конденсатор C1 є згладжуючим. Датчик температури LM335 являє собою стабілітрон, напруга якого залежить від температури і при 30 °С становить 3 Ст. При цьому крок зростання напруги – 10 мВ/°С. Ця напруга надходить на неінвертуючий вхід ОП U1B. На другий вхід цього ОУ надходить напруга з потенціометра RV1 і віднімається з напруги датчика. Підстроюванням RV1 виробляється установка порогу спрацьовування. Різницева напруга з виходу U1B складається з пилкоподібним сигналом U1C на компараторі U1D, на виході якого утворюється ШІМ-сигнал, що відкриває і закриває транзистор Q1.

Примітки:

• Для запобігання перевантаження БП не рекомендується використовувати навантаження загальним струмом більше 0,5 А.

• Для виміру температури певних елементів ПК слід встановити датчик на їх корпусі.

• Дозволяється підключати паралельно кілька вентиляторів до одного пристрою,при цьому не перевищуючи рекомендованої струму навантаження.

Увійти за допомогою
Оцініть товар
Надіслати

КІТ, набір автоматичний регулятор швидкості вентиляторів ПК

Артикул 1511
-
148 грн
Увійдіть на сайт щоб
додати товар в список бажань
  • «Новою поштою» по Україні.
  • «Укрпоштою» по Україні.

Більше інформації про доставку

Оплата на картку ПриватБанк або післяплата (накладений платіж) при отриманні посилки на віділенні пошти. Оплата за послуги доставки виконується при отриманні посилки на відділенні пошти.

Вгору