Каталог
Укр
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Набір для самостійної збірки датчика газу на MQ-5.

Даний конструктор дозволяє зібрати датчик газу, що спрацьовує на побутовий, природний, зріджений нафтовий газ, а також пари алкоголю. Датчик має світлову і звукову індикацію спрацювання, а також володіє можливістю підключення до зовнішньої сигналізації.

Технічні характеристики:

Напруга живлення, В: 7 ... 25

Споживаний струм , мА: <160

Схема заснована на датчику газу S1 (MQ-5). Вихідна напруга з датчика порівнюється з опорним, сформованим R10, R11 і RV1, в операційному підсилювачі U3. Чутливість схеми регулюється підлаштування резистором RV1 (збільшення за годинниковою стрілкою). При спрацьовуванні схеми на виході операційного підсилювача формується логічний сигнал високого рівня - спалахує червоний світлодіод D4 і змінюється стан тригера, зібраного на елементах U2A і U2B. На елементах U2C і U2D зібраний генератор, періодично відкриває і закриває транзистор Q1.

Перемикання тригера відкриває транзистор Q2 і вмикається звукове сповіщення про витік газу. Періодичне включення бузера SP1 буде продовжуватися до моменту натискання кнопки SW1, скидає тригер в початковий стан.

На мікросхемі U1 зібраний імпульсний стабілізатор напруги. Для роботи датчика воно повинне складати 5(В). Наявність напруги живлення відображається свіченням зеленого світлодіода D3.

Налагодження схеми

Для встановлення потрібного рівня чутливості необхідно в провітреному приміщенні спершу викрутити RV1 до упору за годинниковою стрілкою; потім, у вигляді високої чутливості датчика, домогтися відсутності помилкового спрацьовування, викручуючи RV1 вліво. Розмістити схему над джерелом газу і, регулюючи RV1, встановити необхідну чутливість. При налаштуванні датчика на побутовий газ для достовірного спрацьовування напруга на RV1 між першою і другою ногами має становити близько 1,11 (В).

Примітки:

Даний конструктор не рекомендується використовувати як основний сигналізатор витоку газу в місцях з підвищеним ризиком для життя людини. При калібрування датчика в побутових умовах регулярно провітрювати приміщення. Уникати появи іскор в приміщенні.

Увійти за допомогою
Оцініть товар
Надіслати

КІТ, набір датчик газу на MQ-5.

Артикул 1634
-
222 грн
Увійдіть на сайт щоб
додати товар в список бажань
  • «Новою поштою» по Україні.
  • «Укрпоштою» по Україні.

Більше інформації про доставку

Оплата на картку ПриватБанк або післяплата (накладений платіж) при отриманні посилки на віділенні пошти. Оплата за послуги доставки виконується при отриманні посилки на відділенні пошти.

Вгору